top of page
E19B46F9-E9FB-4B48-8FA3-7EC3E296BF60-15338-000008D83D2D7F8D

Młodzi dla Samorządu!

Samorząd dla Młodych,

Młodzieżowa Akademia Samorządowa

Dziękujemy za udział w naszych wydarzeniach!
Sprawdź, co udało nam się zrobić podczas projektu!
Młodzi i samorząd terytorialny

Temat samorządu jest niezwykle istotnym elementem budowania społeczeństwa obywatelskiego opartego na wiedzy. Gmina, powiat i województwo to jednostki, z którymi najczęściej spotykają się młodzi ludzie. Wierzymy, że dzięki projektowi Młodzieżowa Akademia Samorządowa, posiądą oni odpowiednią wiedzę, umiejętności i kompetencje, by nie tylko mieć świadomość obywatelską, ale także wskazywać potrzeby i potrafić na nie reagować we współpracy z samorządem lokalnym, który jest partnerem w podejmowanych działaniach.

Image by Jonas Allert
Gmina

Uczestnicy projektu Młodzieżowa Akademia Samorządowa dowiedzą się jakie zadania leżą w gestii gmin. Jakie sprawy można załatwić w urzędzie, a także w jakich kwestiach, związanych z potrzebami mieszkańców, można zwrócić się do gminy.

Hands-Holding-a-Map
Powiat

W jaki sposób podejmowane są kluczowe dla powiatu decyzje? W jakie sposób młodzież może włączyć się w działania decydentów i wdrażać własne inicjatywy? Uczestnicy projektu Młodzieżowa Akademia Samorządowa poznają odpowiedzi na te i wiele więcej pytań

Image by Matthew Henry
Województwo i Metropolia

Przekonamy się jak działają urzędy w praktyce oraz jak powstają uchwały i strategie rozwoju na najwyższym szczeblu samorządowym. Uczestnicy projektu Młodzieżowa Akademia Samorządowa poznają procesy legislacyjne i konsultacyjne.

bottom of page