top of page
GŁÓWNA

O PROJEKCIE

Program “Aktywna Komunikacja Cyfrowa 60+” skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia. Głównym celem Programu jest zwiększenie uczestnictwa osób starszych we wszystkich dziedzinach życia społecznego.

Program ma za zadanie przyczynić się do wzrostu zaangażowania osób starszych w kontakty społeczne, poprzez wzbogacenie oferty zagospodarowania ich czasu wolnego, zwiększenie zaangażowania osób starszych w procesy partycypacyjne zachodzące w życiu publicznym, podnoszenie kompetencji cyfrowych seniorów i kształtowanie postaw sprzyjających wykorzystywaniu nowych technologii w życiu codziennym, oraz budowanie pozytywnego wizerunku starości i starzenia się, a także rozwijanie kompetencji społecznych (wiedzy, umiejętności, postaw) wobec starości u osób w każdym wieku.

O PROJEKCIE
WSPARCIE IDYWIDUALNE
Jedna osoba stojąca w pomarańczowym swetrze oraz granatowych spodniach. Wokół niej nieregularne elementy graficzne obłe, kojarzące się z nowoczesnością oraz treściami internetowymi.

Dla uczestników naszych warsztatów kierujemy ofertę wsparcia indywidualnego dotyczącego kompetencji cyfrowych, w szczególności obsługi urządzeń elektronicznych:
 

 • dla osób posiadających konta na portalu Facebook założyliśmy specjalną grupę
  AKTYWNA KOMUNIKACJA CYFROWA 60+
  do wymiany doświadczeń oraz zadawania pytań, na które na bieżąco będą odpowiadać nasi wolontariusze;

   

 • dla osób mniej zaawansowanych uruchomiliśmy infolinię telefoniczną.

2.png

W ramach naszego projektu oferujemy Państwu cykl warsztatów, prowadzonych ze względów bezpieczeństwa w małych, 10-osobowych grupach. Cykl składać się będzie z czterech 3-godzinnych spotkań.

Zapraszamy do współpracy sformalizowane i niesformalizowane grupy seniorów, np. członków Uniwersytetów Trzeciego Wieku, klubów seniora czy innych stowarzyszeń i instytucji zrzeszających seniorów w następujących miastach: Racibórz, Dąbrowa Górnicza, Zabrze, Katowice oraz Siemianowice Śląskie.

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie

pod numerem 533 468 276

oraz mailowo: seniorzy@rozdzienski.org*

Podczas naszych warsztatów zapewniamy uczestnikom sprzęt komputerowy.

Warsztaty będą składać się z następujących modułów:

 

 1. podstawy obsługi komputera i korzystania z Internetu,

 2. bezpieczeństwo w sieci,

 3. e-administracja,

 4. bankowość elektroniczna,

 5. obsługa mediów społecznościowych,

 6. nowe technologie - obsługa najpopularniejszych aplikacji służących do komunikacji,

 7. obsługa urządzeń peryferyjnych - digitalizacja zdjęć,

 8. drukowanie,

 9. rozrywka w sieci - gry, bezpłatne platformy streamingowe,

 10. wirtualne spacery.

Zakres przeprowadzanych modułów będzie dopasowany do

aktualnych umiejętności oraz potrzeb każdego z

uczestników.

DLA GRUP

 INFOLINIA 

numer kontaktowy: 533 468 276

infolinia dostępna: poniedziałki i środy godz. 10:00-14:00

PORADNIK

*W PRZYPADKU ZAPISU NA WARSZTATY ADMINISTRATOREM PANI/PANA DANYCH OSOBOWYCH BĘDZIE INSTYTUT ROŹDZIEŃSKIEGO Z SIEDZIBĄ W KATOWICACH, PRZY UL. DAMROTA 6. WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH DOSTĘPNYCH JEST W ZAKŁADCE POLITYKA PRYWATNOŚCI LUB W SIEDZIBIE ADMINISTRATORA.

 I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font.

 O NAS

Instytut Roździeńskiego to stowarzyszenie działające od 2016 roku. Łącznie w ramach naszej organizacji działa obecnie 6 pracowników, 15 członków i dalszych 30 wolontariuszy. Do obszarów naszych zainteresowań należy organizowanie projektów społecznych, jak również budowanie partnerstw z instytucjami edukacyjnymi, samorządowymi oraz innymi organizacjami pozarządowymi, szczególnie w obszarach innowacyjnych metod edukacji i kształcenia.

Stowarzyszenie posiada bogaty dorobek w realizacji przedsięwzięć związanych z edukacją dorosłych, w szczególności kształceniem z zakresu nowych technologii.

 

Od 2018 do 2020 roku jako partner jednostek samorządu terytorialnego:

Miasta Racibórz, Miasta Kalety, MIasta Ustroń i gminy Gaszowice

realizowaliśmy projekty grantowe dofinansowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Oś Priorytetowa nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa,

działanie 3.1.: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Osoba w pomarańczowym swetrze oraz granatowych spodniach widoczna od linii ud, w tle różnokolorowe, geometryczne kształty.
O NAS

PORADNIK

Celem projektu jest opracowanie poradnika Aktywnej Komunikacji i Nowych Technologii 60+, stanowiące ogólnodostępne kompendium wiedzy w codziennym poruszaniu się osób starszych w przestrzeni cyfrowej oraz nowych technologiach.

Poradnik zostanie opracowany po konsultacjach wśród reprezentantów grupy docelowych odbiorców narzędzia. Materiał będzie dopasowany do potrzeb i oczekiwań osób starszych, zarówno w formie merytorycznej jak i wizualnej.

bottom of page